Kategorie
#Ludzie: Aktualności

GÉANT ma nowy zarząd

Decyzja o powołaniu nowych członków zapadła na listopadowym posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego GÉANT (GA), gdyż kadencja czterech członków zarządu: Paula Feldmana, Ana Tavares Pinto, Federico Ruggieri i Floor Jas, dobiegła końca. 

Do nowego zarządu, oprócz dr. inż. Cezarego Mazurka weszli również: Claudio Allocchio, Ronan Byrne oraz Floor Jas (wybrana na kolejną kadencję), która jest członkiem Zarządu GÉANT od listopada 2020 roku, a od 2021 roku przewodniczy Komitetowi Doradczemu ds. Audytu i Ryzyka (ARAC). Jest także członkiem Holenderskiego Forum Normalizacyjnego.

Claudio Allocchio jest od 2020 roku przewodniczącym Komitetu Społeczności GÉANT, obejmującego Program Społeczny, Grupy Zadaniowe i Grupy Specjalnego Zainteresowania oraz Program Innowacji. Był także zaangażowany w rozwój społeczności, pełniąc rolę lidera w TERENA oraz jako członek zespołu, który stworzył regulamin Stowarzyszenia GÉANT. 

Ronan Byrne zasiada w Komitecie Doradczym ds. Infrastruktury Sieciowej (NIAC) GÉANT od 2019 roku, był również w Radzie Zarządzającej EOSC w latach 2019–2020, a w 2021 roku pełnił funkcję członka inauguracyjnego Zarządu Stowarzyszenia EOSC.

–  Społeczność NREN i GÉANT znam od bardzo dawna. Jednocześnie, uczestnicząc od 30 lat w rozwoju niejako jej instancji w postaci ekosystemu PIONIER/MANy w Polsce, dobrze rozumiem wyzwania stojące przed całą tą społecznością i możliwości zapewnienia jej zrównoważonego i stabilnego, ale dynamicznego rozwoju – mówi C. Mazurek i dodaje, że: – Nominację do Boardu zgłosiła skandynawska sieć NORDUNET, a poparcie dla niej dał włoski NREN – GARR.

Magdalena Baranowska-Szczepańska