Kategorie
#Technologie: W katalogu usług

Portal PIONIER w nowej odsłonie

Drzewo usług podzielono na kategorie: tożsamość i logowanie, obliczenia i przetwarzanie danych, życie uczelni, dane w chmurze, identyfikatory danych, wyszukiwanie i dostęp do danych, infrastruktura sieciowa, spotkania i głosowanie oraz dydaktyka i edukacja.

W zakładce „współpraca” wymieniliśmy najważniejsze współprace międzynarodowe Konsorcjum PIONIER, w tym z główną europejską siecią komputerową GÉANT; konsorcjum Internet 2, rozwijającym i wrażającym technologie sieciowe, wykorzystując do tego szybki transfer danych; a także z European Open Science Cloud, czyli otwartą chmurą nauki i usług dla nauki, powstałą z inicjatywy Komisji Europejskiej. Aby ułatwić współpracę z EOSC, stworzyliśmy specjalną podstronę w języku polskim, gdzie krok po kroku tłumaczymy kto i jakie usługi może udostępnić w Europejskiej Chmurze Otwartej Nauki.

W zakładce „projekty” wyróżniliśmy najważniejsze projekty powstałe na infrastrukturze PIONIER z ostatnich lat, prowadząc na strony internetowe zarówno projektów zakończonych, które są w fazie użytkowania, jak i trwających, które są w budowie.

 

 

Z kolei podstrona „PIONIER News” to porcja najświeższych informacji, gdzie pokazujemy i opisujemy przebieg trwających prac, a także przypominamy rocznice ważnych dla członków konsorcjum wydarzeń i publikujemy wywiady z osobami mającymi cenny wkład w budowaniu sieci i konsorcjum. Informacje te są także wysyłane do subskrybentów w formie newslettera.

 

 

Strona w całości przystosowana została dla użytkowników z niepełnosprawnościami i specjalnymi wymaganiami. Dostępna jest także w angielskiej wersji językowej.

Gabriela Jelonek