Kategorie
Wstępniak

Święta z PIONIERem

Ostatni w tym roku numer naszego newslettera, ukazuje się w wyjątkowy terminie, bo nie w ostatnią środę miesiąca (jak zwykle), ale tydzień wcześniej. Wszystko to z powodu okresu świąteczno-noworocznego. A zatem zapraszamy do lektury, bo kolejny numer PIONIER News ukaże się już w 2022 roku!

Święta z PIONIER News rozpoczynamy od życzeń.  Te, od całej redakcji przygotował dla wszystkich naszych Czytelników Damian Niemir. Polecamy serdecznie!

Poza tym mamy w numerze także pakiet istotnych informacji, tekstów, ciekawostek i wywiad. Ale po kolei.

Zaryzykuję stwierdzenie, że każdy choć raz marzył o tym, by cofnąć się w czasie… To oczywiście czasami może okazać się pułapką, ale chyba nie tym razem. Już wyjaśniam w czym rzecz. Otóż takie cofnięcie w czasie będzie możliwe przy okazji serwisu, który właśnie się rodzi i dotyczy historii PIONIERa. Szczegóły dotyczące tego, kiedy będzie można tam zajrzeć i co będzie można przeczytać, znajdują się w środku artykułu. Pozostając w klimacie wspomnień Katarzyna Siudzińska  przygotowała dla Państwa piękne wspomnienie dotyczące kartek, które członkowie Rady Konsorcjum PIONIER zawsze przygotowywali dla wszystkich, którzy mają związek z działalnością Polskiego Internetu Optycznego PIONIER. Katarzyna i Damian opracowali również informacje do naszej “Kartki z kalendarza”. Warto tam zerknąć!

Na łamach newslettera rozmawiamy także z inżynierem Cezarym Citko, dyrektorem MSK BIAMAN, sekretarzem Rady Konsorcjum PIONIER od początku jej istnienia. I jak na przedświąteczny numer przystało poruszamy nie tylko tzw. zawodowe tematy, ale również prywatne, z których dowiedzieć się możemy o tradycjach świątecznych w rodzinie Pana Dyrektora.

Gabriela Jelonek z kolei pisze o tym, co przed nami! Już na początku 2022 roku ruszy nowy portal PIONIER, w nowoczesnej i przyjaznej dla odbiorcy odsłonie. Szczegóły w środku tekstu. A w materiale Agnieszki Wylegały oprócz czytania jest też coś do oglądania. Nasza redakcyjna koleżanka zabrała nas na swoistą wycieczkę m.in. do Wrocławia i Krakowa. To trzeba obejrzeć!

Bardzo ciekawy  i ważny tekst w rubryce “Z szafy inżyniera” przygotowali nam dzisiaj w duecie Wiktor Procyk i Szymon Trocha, a Maciej Rutkowski jest autorem interesującej mapki projektu, który jest jedną z flagowych inicjatyw obliczeniowych polskiego środowiska naukowego.

Z życzeniami miłej lektury,

Magdalena Baranowska-Szczepańska