Kategorie
Wstępniak

W majowych klimatach

Dziś w dniu, w którym ukazuje się nasz dwunasty numer, robimy małe podsumowanie tego, co działo się na przestrzeni naszego newslettera w przeciągu minionego roku i zapraszamy nie tylko do lektury, ale i spacerów. Przyznacie Państwo sami, że przepiękny maj kusi kolorami, zapachami i widokami rozkwitającej przyrody. A zatem w tak pięknych okolicznościach witamy ponownie na łamach.

Nasz PIONIER News wchodzi w drugi rok działalności, a w naszych głowach rodzą się nowe pomysły!

Nowe są też aktualności i wiadomości w naszym comiesięcznym newsletterze! Zaczynamy od wspomnianych już statystyk oraz prezentujemy wspomnienia dr. inż. Krzysztofa Bogusławskiego, który prezentuje historię szczecińskiego MANu. Cofając się w czasie w naszej comiesięcznej “Kartce z kalendarza” przypatrujemy się datom, które były ważne właśnie w tym miesiącu i cóż, okazuje się, że wiele z nich wiązało się z otwieraniem. Zainteresowanych szczegółami Czytelników, zapraszamy do wnętrza artykułu.

Mamy dla Państwa również pakiet aktualnych szkoleń i warsztatów, w których można uczestniczyć. Dla ułatwienia Gabriela Jelonek sporządziła listę z zaznaczeniem tych, które są bezpłatne i tych, które wiążą się z opłatą. Gabriela jest autorką także agendy prac, które miały miejsce w ostatnim czasie w European Open Science Cloud, czyli otwartej chmurze danych i usług dla nauki, która działa w ścisłej współpracy z Konsorcjum PIONIER.

„Przyjdź-Poznaj-Korzystaj!” Dokładnie10 lat temu pod takim właśnie hasłem ruszyła akcja promocyjna Platformy Obsługi Nauki PLATON. Dziś przyszła pora na przypomnienie, którego na łamach dokonała Katarzyna Siudzińska.

Dr inż. Maciej Miłostan przygotował dla Państwa trzeci odcinek niezwykle interesującego cyklu związanego z cyberbezpieczeństwem, którego nikt nie powinien przeoczyć.

Ewa Menzfeld z kolei zaprasza Czytelników na wycieczkę do Krakowa, w którym działa Laboratorium Technik Wizualnych – Media Lab 5.0. A na mapce, którą mamy dla Państwa na końcu wydania, prezentujemy dziś ośrodki telewizyjne PIONIER TV. Życząc miłej lektury naszego newslettera zapraszam przy okazji do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami. W rubryce “Kontakt” są dane, pod którymi dostępna jest redakcja PIONIER Newsa.

Magdalena Baranowska-Szczepańska