Kategorie
#Technologie: Włącz PIONIER.TV

„Bądź zdrów!”, czyli naukowy głos w sprawie

Internet, telewizja, prasa – źródła informacji zdają się być nieograniczone. Ale, czy na pewno wszystko, co widzimy i słyszymy jest prawdą? W sprawach istotnych, a taką niewątpliwie jest nasze zdrowie – warto posłuchać naukowców.

Szczepić czy nie szczepić; oto jest pytanie… W cyklu „Rozmowy PIONIERA” z odpowiedzią spieszy profesor Magdalena Figlerowicz – Wojewódzki Konsultant w Dziedzinie Chorób Zakaźnych z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neurologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W natłoku – jakże skrajnych i różnych od siebie – informacji dotyczących tematu szczepień, warto posłuchać specjalisty w tej dziedzinie, a przede wszystkim argumentów popartych długoletnimi badaniami, wiedzą i doświadczeniem.

Link do części I: https://pionier.tv/wideo/rozmowy-pioniera/ruch-antyszczepionkowy-czesc-i/https://pionier.tv/wideo/rozmowy-pioniera/ruch-antyszczepionkowy-czesc-i/

 

Link do części II: https://pionier.tv/wideo/rozmowy-pioniera/ruch-antyszczepionkowy-czesc-ii/

 

Pojawiło się równo dwa lata temu (choć przecież istniało w naszej świadomości dużo wcześniej) i pozostało z nami na dłużej… Chodzi o słowo „wirus”. Czy potrafimy powiedzieć czym tak naprawdę jest? Co takiego niesie ze sobą ten niewidzialny dla ludzkiego oka wróg? W cyklu „Nauka na gorąco” Profesor Dorota Zięba-Przybylska z Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie wyjaśnia, na czym polega jego „wyjątkowość” i czego naprawdę powinniśmy się obawiać.

Link: https://pionier.tv/wideo/nauka-na-goraco/czym-jest-wirus/

 

Na koniec „komórki macierzyste”. Od kilku lat są jednym z najgorętszych tematów w medycynie. Po raz pierwszy z sukcesem użyto ich z krwi pępowinowej ponad 30 lat temu we Francji. Kilkanaście lat później ta metoda była już stosowana w Polsce. Profesor Maciej Kurpisz z Instytutu Genetyki Człowieka PAN „W prostych słowach” wyjaśnia, jak wielki potencjał drzemie w komórkach macierzystych.

Link: https://pionier.tv/wideo/w-prostych-slowach/komorki-macierzyste/

 

Agnieszka Wylegała