Kategorie
#Ludzie: Aktualności

ICM UW ponownie uczestniczył w budowie sieci SCinet

Prace nad budową sieci zaczynają się już niemal na rok przed terminem konferencji, a główny nacisk kładziony jest na zastosowanie najnowocześniejszych technologii sieciowych dostępnych na rynku. Istotnym wkładem ICM UW w budowę sieci jest prowadzone przez Bartosza Drogosiewicza i Jarosława Skomiała wirtualne laboratorium, sieciowe umożliwiające testowanie nowej architektury przed jej implementacją na rzeczywistych urządzeniach.

SCinet zapewnia uczestnikom konferencji SC oraz społeczności HPC innowacyjną platformę sieciową niezbędną do połączenia, transportu i prezentacji badań HPC z całego globu. Oprócz wysokowydajnych pokazów demonstracyjnych, SCinet obsługuje połączenia przewodowe i bezprzewodowe, dzięki którym uczestnicy konferencji mogą utrzymywać łączność z resztą świata.

 

 

SCinet na SC22 w liczbach:

  • 175 wolontariuszy
  • 78 organizacji
  • 5 krajów
  • 29 sponsorów, którzy przekazali wsparcie (hardware, software i usługi) o wartości 70 milionów USD
  • Przepustowość sieci WAN – 5.01 Tbps
  • 29 doświadczeń w obszarze sieci NRE – Network Research Exhibition

 

 

Konferencja SC – a w pełnym brzmieniu – The International Conference for High Performance Computing, Networking, Storage, and Analysis – odbyła się w tym roku w dniach 13-18 listopada w Dallas pod hasłem “HPC Accelerates”. Szczegółowe informacje na temat programu, wystawców i sieci SCinet można znaleźć na stronie sc22.supercomputing.org.

 

 

Jarosław Skomiał