Kategorie
#Technologie: Włącz PIONIER.TV

O najnowszych technologiach – tu i teraz

Naszpikowane nowoczesną technologią domy, rozmowy o podboju kosmosu, czy prezentacja najnowszych osiągnięć polskiej medycyny – to wszystko znaleźć można w materiałach wideo, przygotowywanych w ramach produkcji wspólnej, przez zespół telewizyjny z Politechniki Świętokrzyskiej. Oto kilka najciekawszych propozycji prosto z platformy pionier.tv.

Czwarta Rewolucja Przemysłowa stała się faktem. Na co dzień jesteśmy świadkami wzajemnego wykorzystywania automatyzacji, przetwarzania i wymiany danych oraz technik wytwórczych. W programie „Przemysł 4.0” w ramach cyklu „Czas nauki” zobaczyć możemy rozwiązania, o których kiedyś mogliśmy przeczytać w powieściach science fiction. Są to m.in. linie produkcyjne, którymi sterować można za pomocą aplikacji z każdego miejsca na świecie.

Zobacz: https://pionier.tv/wideo/czas-nauki/przemysl-4-0/

 

Ma zaledwie 12 lat. Jest uczniem szkoły podstawowej, ale jego zainteresowania znacznie wykraczają poza szkolne podręczniki i zeszyty ćwiczeń. Szymon Prokop, bo o nim mowa, jest konstruktorem łazików marsjańskich, a jego „maszyna” – Alion Rover z powodzeniem z konkurowała z „dorosłymi” projektami podczas zawodów European Rover Challenge. Jak w młodym naukowcu zrodziła się pasja do programowania i robotyki? Odpowiedź już teraz w „Nauce młodych”.

Zobacz: https://pionier.tv/wideo/nauka-mlodych/alion-rover/

 

Czy ekologiczny dom może być nie tylko funkcjonalny i energooszczędny, ale także cieszyć oko właściciela i zaproszonych gości? Czy są to tylko jedynie pozbawione uroku bryły z mnóstwem okiennych otworów? Jakie rozwiązania wybrać, by – idąc z duchem czasu, nie zapomnieć o podstawowych funkcjach, jakie pełnić mają nasze „cztery kąty”? Na „Rozmowę PIONIERA” o architekturze nowoczesnych budynków, spełniających najbardziej wygórowane – ergonomiczne i estetyczne – oczekiwania, zaprasza redaktor Beata Oleś. Jej gościem jest architekt i właściciel „ekologicznego” domu – Włodzimierz Tracz.

Zobacz: https://pionier.tv/wideo/rozmowy-pioniera/domy-przyszlosci/