Kategorie
Wstępniak

Nowy rok, nowe pomysły

Nowy rok. Robimy nowe postanowienia, podsumowujemy poprzednie… I wszystkie liczniki przesuwamy +1. Tak jak licznik naszego PIONIER News, który – możemy to powiedzieć – wychodzi już drugi rok z kolei! Starsze o rok jest nasze Konsorcjum, starsza (choć absolutnie nie przestarzała!) jest infrastruktura naszej sieci. A nowe pomysły? Rodzą się w naszych głowach, na komputerowych deskach kreślarskich i w edytorach tekstu kolejnych wniosków projektowych.

Nowe są też aktualności i wiadomości w naszym comiesięcznym newsletterze! Zaczynamy cykl o kontenerach w sieci… czyli o wszystkich punktach regeneracji, których mapę dołączamy też w Atlasie PIONIERa. Zajrzymy do kalendarza, w historyczne daty styczniowe. Wspomnimy o dawnym projekcie CLUSTERIX i zobaczymy na jakim etapie jest integracja usług PIONIERa w ramach PIONIER.id! W trójgłosie Baranowskich rozmowa trzech doktorów „o informatyce, komputerach i rodzinie” i kilka subiektywnie wybranych materiałów z wideoteki PIONIER.tv. Jeśli jeszcze brakuje w tym zestawie nowości – o nowym sposobie realizacji dostępu do sieci tpnet napiszemy w cyklu „Z szafy inżyniera”.

A o wszelkich nowych pomysłach, które zrodzą się w środowisku Polskiego Internetu Optycznego w 2022 roku będziemy pisać w każdym kolejnym miesiącu! Dobrego czasu, dosiego Roku! I dobrej lektury!

Damian Niemir