Kategorie
#Ludzie: Aktualności

PIONIER e-Infrastructure Summit 2023

Konferencja, która stanie się jednym z elementów obchodów 20-lecia Konsorcjum PIONIER oraz 30-lecia Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego, zaplanowana jest na 12 września 2023 r.

Już od godziny 9:00 pojawią się niezwykle ciekawe wystąpienia, poprzedzone specjalnym, otwartym posiedzeniem Rady Konsorcjum PIONIER i Klubu PIONIERa. Będzie to niecodzienna okazja do podsumowania 20 lat pracy tego grona, perspektywy celów, które udało się spełnić przez mijające dwie dekady i postawienia nowych wyzwań technologii oraz współpracy krajowej jak i międzynarodowej.

Prelekcje trwać będą do późnego popołudnia. Znajdą się wśród nich zarówno kwestie wsparcia e-infrastrukturą najnowszych badań naukowych, scenariuszy, w których można wykorzystać potencjał Polskiego Internetu Optycznego, jak i systemy przechowywania i dostępu do danych, które są wykorzystywane w ramach PIONIERa.

PIONIER e-Infrastructure Summit 2023 odbywać się będzie w Centrum Badawczym Polskiego Internetu Optycznego, w siedzibie Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego.

Damian Niemir